«

»

VÁNOČNÍ STROMKY V KVĚTINÁČI!

Ano, slyšíte správně, jako každý rok, tak i letos jsi si pro vás v našem zahradnictví připravili velký výběr vánočních stromků v květináči. Stromky jsou od českých pěstitelů a jsou velmi dobře prokořenělé, protože jsou v nádobě pěstovány celou dobu.
Vybírat můžete z různých druhů (jedle, smrky, borovice..) a velikostí.
 
A jak se o ně postarat a aklimatizovat jej! Nezoufejte, rádi Vám poradíme.
 
Rychlý přechod do vytopených prostor je pro živý stromek v květináči velký šok. Přechod by měl být proto postupný, což znamená umístění stromku na týden nejprve do chladnějších a světlejších prostor (chodba, garáž, zimní zahrada), kde se teplota pohybuje okolo 0-10 stupňů. Pak jej můžeme přemístit do bytu, kde je o něco tepleji a pak po týdnu přesunout na konečné místo, kde zůstane až do vánoc. Stromek pravidelně zaléváme, případně rosíme.
 
Přesun zpět na mráz provádíme opět pomalu – stromek umístíme do chladnějšího pokoje, poté do světlé chladné místnosti o teplotě 0-10 stupňů vše opět po dobu jednoho týdne. Poté jej můžeme přemístit na balkón či zahradu. Pozor na promrznutí květináče (promrznutí zamezíte obalením bublinkovou folii nebo např. pytlovinou nebo okrasnými jutovými obaly)! Pokud půda v zemi není zmrzlá, můžeme jej vysadit. V opačném případě jej vysadíme v březnu, nebo dubnu, dle počasí. Pochopitelně, ale i venku v zimních obdobích nezapomínáme nádobu zalévat.
 
Těšíme se na vaší návštěvu!
vánoční strom kont
image 2